Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Pracownia multimedialna

Zajęcia prowadzone są za pomocą różnych metod i form pracy dostosowanych indywidualnie do uczestników w zależności od stopnia ich niepełnosprawności oraz umiejętności pisania i czytania. Uczestnicy uczą się praktycznej obsługi komputera, poznają system operacyjny i najważniejsze jego programy (np. edytor tekstu) oraz obsługa urządzeń peryferyjnych takich jak drukarka, nagrywarka czy aparat cyfrowy itp. Pracownia wyposażona jest w dwa komputery oraz stałe łącze internetowe, które umożliwia swobodny dostęp do wszelkiego rodzaju informacji. Uczestnicy poznają wirtualny świat Internetu, uczą się korzystać z wyszukiwarek, wysyłają maile. Ćwicząc zręczność i pamięć uczestnicy korzystają z multimedialnych programów edukacyjnych oraz z gier, które służą do wszechstronnego rozwoju funkcji poznawczych i wyobraźni.

Tu również odbywają się projekcje filmowe, zajęcia z biblioterapii oraz spotkania okolicznościowe. W placówce przeprowadzane są zajęcia muzyczne i relaksacyjne. Placówka prowadzi bardzo aktywne życie społeczne  i towarzyskie, wychodzimy do kina, muzeum, biblioteki.

 

Pracownia muzyczna to miejsce, w którym uczestnicy mogą wyzwolić swój potencjał twórczy, energię i rozkoszować się muzyką na wszelkie sposoby. Środkiem oddziaływania terapeutycznego w tej pracowni jest muzyka, która pobudza wyobraźnie i wpływa korzystnie na kojarzenie. Muzyka ma zdolność wzbudzania  emocji, zaspokaja potrzebę ekspresji emocji i zabawy. Przede wszystkim uczą się radzenia sobie ze stresem, z monotonią codzienności, oswajają z życiem w środowisku innych ludzi. Zajęcia obejmują również grę na dostępnych instrumentach muzycznych, uczestnicy poznają nowe piosenki, słuchają różnych wykonawców.

 

Uczestniczymy  w   różnego  rodzaju  występach artystycznych: OFAON w Brodnicy,  WOŚP,  Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych  organizowany przez  Wiatrak w Bydgoszcz oraz gościmy ze swoim repertuarem, podczas różnego rodzaju imprezach w Rypinie oraz jesteśmy zapraszani przez ościenne miejscowości np. Brodnica.
Znak projektu Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0, znak Fundusze Europejskie, znak barw Rzeczypospolitej Polskiej, znak Województwa Kujawsko-Pomorskiego, znak Unii Europejskiej Znak projektu Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0, znak Fundusze Europejskie, znak barw Rzeczypospolitej Polskiej, znak Województwa Kujawsko-Pomorskiego, znak Unii Europejskiej

„Rozbudowa i modernizacja Systemu Regionalnego Biuletynu Informacji Publicznej Województwa Kujawsko-Pomorskiego” realizowana w ramach Projektu „Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0", współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 i ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego