Pracownia multimedialna

Pracownia multimedialna 
 

Zajęcia prowadzone są za pomocą różnych metod i form pracy dostosowanych indywidualnie do uczestników w zależności od stopnia ich niepełnosprawności oraz umiejętności pisania i czytania. Uczestnicy uczą się praktycznej obsługi komputera, poznają system operacyjny i najważniejsze jego programy (np. edytor tekstu) oraz obsługa urządzeń peryferyjnych takich jak drukarka, nagrywarka czy aparat cyfrowy itp. Pracownia wyposażona jest w dwa komputery oraz stałe łącze internetowe, które umożliwia swobodny dostęp do wszelkiego rodzaju informacji. Uczestnicy poznają wirtualny świat Internetu, uczą się korzystać z wyszukiwarek, wysyłają maile. Ćwicząc zręczność i pamięć uczestnicy korzystają z multimedialnych programów edukacyjnych oraz z gier, które służą do wszechstronnego rozwoju funkcji poznawczych i wyobraźni.

Tu również odbywają się projekcje filmowe, zajęcia z biblioterapii oraz spotkania okolicznościowe. W placówce przeprowadzane są zajęcia muzyczne i relaksacyjne. Placówka prowadzi bardzo aktywne życie społeczne  i towarzyskie, wychodzimy do kina, muzeum, biblioteki.

Pracownia muzyczna to miejsce, w którym uczestnicy mogą wyzwolić swój potencjał twórczy, energię i rozkoszować się muzyką na wszelkie sposoby. Środkiem oddziaływania terapeutycznego w tej pracowni jest muzyka, która pobudza wyobraźnie i wpływa korzystnie na kojarzenie. Muzyka ma zdolność wzbudzania  emocji, zaspokaja potrzebę ekspresji emocji i zabawy. Przede wszystkim uczą się radzenia sobie ze stresem, z monotonią codzienności, oswajają z życiem w środowisku innych ludzi. Zajęcia obejmują również grę na dostępnych instrumentach muzycznych, uczestnicy poznają nowe piosenki, słuchają różnych wykonawców.

Uczestniczymy  w   różnego  rodzaju  występach artystycznych: OFAON w Brodnicy,  WOŚP,  Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych  organizowany przez  Wiatrak w Bydgoszcz oraz gościmy ze swoim repertuarem, podczas różnego rodzaju imprezach w Rypinie oraz jesteśmy zapraszani przez ościenne miejscowości np. Brodnica.
pracowniamultimedialna1
Występ Zespołu muzycznego na Ogólnopolskim Festiwalu Artystycznym Osób Niepełnosprawnych w Brodnicy
Pracownia multimedialna02
Występ Zespołu „Swojaki” na scenie rypińskiej podczas KULINARIADY
Pracownia multimedialna03
Puchar Burmistrza Miasta Brodnicy za występy artystyczne zespołu muzycznego

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Statuetki Zespołu muzycznego za występy  co roczne – OFAON w Brodnicy
Pracownia multimedialna05
Występ w Brodnicy
Pracownia multimedialna06
Występy artystyczne – OFAON w Brodnicy

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Informacje

Rejestr zmian

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>